خبرگزاری

از اعطای نخستین کارت عضویت افتخاری تا قول‌های مساعد دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس

IMG11052800

از اعطای نخستین کارت عضویت افتخاری تا قول‌های مساعد دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس

نخستین مسابقه سراسری طراحی پوشاک مدارس همزمان با جشن تولد یک سالگی انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس با معرفی برگزیدگان، به کار خود پایان داد.
به گزارش خبرگزاری شبستان، آئین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان نخستین مسابقه سراسری طراحی پوشاک مدارس، دوشنبه دوم خردادماه، همزمان با سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه(س)، روز بزرگداشت مقام دختر و جشن تولد یک‌سالگی انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران برگزار شد.
سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، اعضای هیئت‌مدیره انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران، دبیران کارگروه‌های عفاف و حجاب، آموزش، ایمنی و سلامت، تولید و فناوری، کارشناس واحد روانشناسی و جمع برگزیدگان نخستین مسابقه سراسری طراحی پوشاک مدارس، این رویداد را در دفتر انجمن همراهی کردند.
«سیده مرضیه شفاپور» دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در ابتدای این مراسم، ضمن تقدیر از تلاش‌ها و زحمات چشمگیر متولیان شکل‌گیری انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران و با تأکید بر لزوم سرعت بخشیدن بر تحقق اهداف و چشم‌اندازهای این مجموعه در سایه حمایت‌های سایر دستگاه‌های متولی ازجمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و کارگروه بخش دولتی اظهار داشت: لباسی که دانش‌آموزان کشورمان بر تن می‌کنند، زمینه انتخاب پوشش آن‌ها در سال‌های آتی را رقم خواهد زد و بر این اساس، ساماندهی پوشاک مدارس در اولویت برنامه‌های فرهنگی قرار گرفته است.
شفاپور با نقد جدی از عملکرد افرادی که تاکنون در انتخاب لباس دانش آموزان به ایفای نقش پرداخته‌اند اظهار داشت: من خود به‌عنوان یک مادر از نزدیک با چالش‌ها و معضلات این پوشش آشنایم و معتقد هستم مادامی‌که به ابعاد معرفتی و دینی، روان‌شناختی، جامعه‌شناختی و فرهنگی این موضوع نپردازیم، راه به‌جایی نخواهیم برد.
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با تأکید بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم به منظور مجاب شدن تمامی نهادهای فرهنگی بالادستی بر نیاز به طی روند اعمال تغییرات لازم در لباس دانش آموزان کشور از مرحله طراحی گرفته تا تولید، بیان کرد: از ابتدای شکل‌گیری انجمن پوشاک مدارس بشخصه بر این باور بودم که این نهاد با حضور جمع دلسوز و دغدغه مند در این حوزه، خواهد توانست به جریان سازی در زمینه پرداخت فرهنگی و هنرمندانه به موضوع لباس فرم دانش‌آموزان کشور کمک کند و امروز در آئین تجلیل از برگزیدگان نخستین مسابقه سراسر پوشاک به این باور رسیده‌ام که حرکت این نهاد، مبتنی بر مؤلفه‌های و شاخصه‌های علمی و حرفه‌ای رقم خورده است و امیدوارم ازاین‌پس شاهد رخدادهای مؤثر بیشتر از سوی این مجموعه باشیم.
شفاپور در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر همراهی و حمایت همه‌جانبه کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از انجمن در مسیر تحقق اهداف متعالی آن اذعان داشت: با ارسال نامه‌ای به ادارات کل ارشاد در استان‌های مختلف تأکید کرده‌ام که نهایت همکاری را با انجمن پوشاک مدارس ایران به کاربندند و با ایجاد بسترهای آموزشی و زیرساخت‌های همکاری با سایر نهادهای متولی در امر انتخاب لباس دانش آموزان، تلاش کنند تا این مجموعه در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت به چشم‌اندازهای خود نزدیک شود.
او همچنین بر لزوم آغاز دوره‌های آموزشی انجمن تأکید کرد و گفت: بدون شک آموزش یک رکن است و توجه به این امر خواهد توانست در ادامه مسیر، افراد توانمند بیشتری را به جامعه مرتبط با پوشاک مدارس کشور معرفی کند.
حمید یوسفی مدیرعامل انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران نیز در سخنانی با اشاره به نقش و جایگاه برگزاری مسابقه سراسری طراحی پوشاک مدارس اذعان داشت: بی‌شک ایجاد فرصت‌های این‌چنینی می‌تواند ما را در مسیر سنجش وضعیت موجود و ظرفیت‌های فعلی یاری رساند و مسیر را برای ادامه راه هموارتر سازد.
یوسفی با تقدیر از همراهی تمامی همکاران خود در جمع خانواده انجمن پوشاک مدارس ایران اظهار داشت: بر این باوریم که در سایه لطف خداوند و همراهی چهره‌های دلسوز و دغدغه مند خواهیم توانست نقش فرهنگی و اجتماعی خود را در امر پوشش دانش‌آموزان کشور عزیزمان ایفا کنیم و هر آنچه در اساسنامه و آئین‌نامه‌های انجمن به موضوعات فعالیت ما مربوط است، بر این مبنا شکل‌گرفته که ورود افراد متخصصِ مرتبط با این موضوع خواهد توانست به بهترین انتخاب‌ها برای لباس آینده‌سازان کشور عزیزمان در محیط‌های آموزشی و مدارس منتج شود و به جد می‌گویم در این مسیر از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
جشن یک‌سالگی انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس بخش دیگری از این رویداد بود و در ادامه، نخستین کارت عضویت افتخاری انجمن و لوح سپاس به سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اعطا شد.
نخستین مسابقه سراسری طراحی پوشاک مدارس با معرفی و تقدیر از برگزیدگان خود به ایستگاه پایانی رسید و ضمن قرائت متن تقدیرنامه، این افراد در دو بخش آثار اجرا شده و طرح‌های خطی، جوایز خود را دریافت کرد.
بر این اساس، میترا امین زاده، زهرا خلج و زهرا حق‌جو در بخش آثار اجراشده حائز رتبه‌های نخست تا سوم شدند و صفیه عظیمی پور، فاطمه معتمد و شقایق آزاد پور در بخش طراحی خطی، رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
لیست علاقه مندی ها 0
توجه: شما مجاز به کپی محتوا یا مشاهده سورس نیستید!!